Jak wdrożyliśmy prostą aplikację do konwersji zleceń dla firmy logistycznej?

Zakres

Programowanie

Czas trwania

marzec 2022 – maj 2023

Technologie

Laravel, Node.js, JS, PHP

Typ

Aplikacja webowa

Metodyka

Waterfall

O kliencie

AW Transport & Logistics GmbH to firma, założona 11 stycznia 2017 roku, szybko stała się kluczowym partnerem dla przemysłu, handlu oraz firm transportowych i logistycznych w Berlinie i w Unii Europejskiej. Firma oferuje przewozy w kontrolowanej temperaturze, transporty ekspresowe i logistykę towarów niebezpiecznych.

Etap I

Wyzwania i cele biznesowe

Firma AW Transport & Logistics zgłosiła się do nas z problemem, który polegał na tym, że pracownicy biurowi codziennie ręcznie wprowadzali zlecenia do systemu informatycznego zarządzającego transportami. Poświęcanie około 2-3 godzin dziennie na wprowadzanie zleceń było nieefektywne.

Celem realizacji projektu było stworzenie konwertera zleceń przesyłanych przez firmę współpracującą z naszym klientem w taki sposób aby mogły być one wgrywane bezpośrednio do systemu ERP klienta bez konieczności manualnego wprowadzania.

Etap II

Rozwiązanie

Realizację zlecenia rozpoczęliśmy od badania plików przesyłanych przez firmę współpracującą z naszym klientem. Na ich podstawie wypracowaliśmy koncepcję rozwiązania, a następnie rozpoczęliśmy programowanie.

W efekcie udało nam się opracować prostą aplikację webową, która po autoryzacji użytkownika umożliwiała przesłanie plików od firmy zewnętrznej oraz konwersje na format pasujący do wgrania do systemu ERP.

Podsumowanie

Rezultaty

Rezultatem wdrożenia prostej aplikacji webowej w formie konwertera była zmiana czasu potrzebnego na obsługę zleceń z wspomnianych wcześniej 2-3 godzin dziennie do 5 minut co przekładało się na około 50 godzin miesięcznie oszczędności.

Prosta inwestycja, które czas zwrotu określiliśmy na około 3 miesiące pozwoliła na znaczne oszczędności organizacji w dłuższym terminie.

Zastanawiasz się czy wdrożenie podobnego rozwiązania może przynieść korzyści w Twojej firmie?

Możemy to sprawdzić.

Podczas bezpłatnej konsultacji omówimy Twoje wyzwania oraz potrzeby biznesowe w tym zidentyfikujemy miejsca w przedsiębiorstwie, które mają potencjał automatyzacji, a następnie zaproponujemy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie.

Wyślij zapytanie