Tworzymy sklepy internetowe, które pozwalają skalować biznes. Jeżeli Twoja firma jeszcze nie sprzedaje w sieci, zrób to z nami i otwórz nowy kanał sprzedaży.
Tworzymy sklepy internetowe, które pozwalają skalować biznes. Jeżeli Twoja firma jeszcze nie sprzedaje w sieci, zrób to z nami i otwórz nowy kanał sprzedaży.
Wyceń projektSklep internetowy to narzędzie, które pozwala zwiększyć sprzedaż w firmie dzięki dotarciu do nowych grup odbiorców. W zależności od branży oraz specyfiki oferowanego produktu w sklepie internetowym możemy oferować produkty zwykłe, produkty konfigurowalne czy nawet produkty cyfrowe, a sam sklep może posiadać wiele użytecznych funkcjonalności.
Produkty, które klient może dostosować do swoich indywidualnych potrzeb przed dokonaniem zakupu i są przygotowane na zamówienie klienta. Przykłady takich produktów obejmują meble na wymiar, gdzie klient może wybrać wymiary, materiały i kolor, komputery, które można skonfigurować wybierając różne komponenty, takie jak procesor, pamięć RAM czy rodzaj dysku twardego, a także odzież na miarę, gdzie klient ma możliwość wyboru kroju, tkaniny i dodatkowych detali. Produkty te oferują wyższy poziom personalizacji i są szczególnie atrakcyjne dla klientów szukających unikatowych lub dokładnie dopasowanych rozwiązań.
Produkty dostarczane i używane w formie elektronicznej, co często wiąże się z natychmiastowym dostępem i brakiem potrzeby fizycznej dystrybucji. Przykładami produktów cyfrowych są e-booki, będące cyfrowymi wersjami książek, dostępne do czytania na różnych urządzeniach elektronicznych. Inne przykłady to szkolenia online, oferujące edukacyjne treści w formie wideo lub interaktywnych platform, pozwalających na zdobywanie nowych umiejętności bez potrzeby fizycznej obecności w miejscu szkolenia. Do produktów cyfrowych zalicza się także oprogramowanie, gry komputerowe, muzyka czy filmy, które użytkownik może pobrać lub uzyskać dostęp online. Produkty cyfrowe są atrakcyjne z powodu wygody, możliwości natychmiastowego dostępu.
Produkty proste takie jak kubki, książki, koszulki, kołdry, karmy i inne. Produkty te mogą występować w wariantach jednak w odróżnieniu do produktów konfigurowalnych nie są one przygotowywane na zamówienie co za tym produkty te mają najczęściej szybki czas dostawy.
Dla bardziej skomplikowanych koncepcji np. w przypadku chęci integracji sklepu z systemami ERP lub wprowadzenia automatyzacji na liniach pakowania sugerujemy organizację warsztatów pozwalających na analizę aspektów biznesowych, które mają wpływ na wymagania projektowe. Wspólnie definiujemy zakres i funkcjonalności, adekwatne do celów, które chcemy osiągnąć poprzez wdrożenie sklepu. Ten etap stanowi fundament, na bazie którego kształtujemy dalszą realizację.
Projektowanie graficzne sklepu www i planowanie treści
Tworzenie deweloperskiej wersji projektu
Testowanie projektu
Szkolenie z obsługi sklepu internetowego
Odbiór projektu przez Twój zespół
Wdrożenie sklepu na serwer produkcyjny
Poznaj studium przypadku realizacji
Koszt wdrożenia sklepu internetowego zależy od wielkości projektu ilości oferowanych produktów, wybranego oprogramowania, ilości integracji i jest składową niżej wymienionych usług. Kompleksowy projekt wdrożenia sklepu internetowego może kosztować średnio od 6500 –70000 PLN. W przypadku sklepów na gotowych szablonach koszt wdrożenia jest niższy, w przypadku dedykowanego sklepu internetowego koszty wdrożenia mogą sięgać kilkuset tysięcy złotych.
Kluczowym elementem sklepu internetowego jest jego UX/UI, który ma bezpośredni wpływ na ilość konwersji. Projektowanie graficzne sklepu internetowego może się różnić w zależności od jego zaawansowania. W uproszczeniu koszt projektowania sklepu internetowego może wynosić od 32 do 64 – 80 roboczogodzin co w przeliczeniu na kwotę może wynosić od 3840 – 20000 złotych w zależności od stawki, za jaką rozlicza się software house czy agencja.
Cena za usługi projektowania graficznego może różnić się w zależności od wielu elementów. Do tych elementów zalicza się między innymi liczbę pierwotnych pomysłów oraz rund poprawek, zakres projektowanych interfejsów, a także różnorodność formatów rozdzielczości, dla których tworzony jest projekt. Na przykład, w firmie it4eb często tworzone są grafiki zarówno dla wersji desktopowej, jak i mobilnej, choć zdarza się także, że realizowane są projekty przeznaczone dla tabletów czy ekranów o rozdzielczości 4K. Wybór tych parametrów zależy głównie od indywidualnych wymagań danego projektu.
Programowanie sklepów internetowych to kluczowy element ich tworzenia, mający bezpośredni wpływ na koszty projektu. W przypadku prostych sklepów internetowych, czas potrzebny na ich programowanie może wahać się od 16 do 120 roboczogodzin. To przekłada się na koszt w przedziale od 1920 do 30000 złotych, w zależności od stawek obowiązujących w danej firmie programistycznej czy agencji. Skomplikowane projekty sklepów mogą generować wyższe koszty.
Cena programowania sklepu internetowego zależy od różnych czynników, takich jak wybrana technologia, ilość i rodzaj implementowanych funkcji oraz unikatowość proponowanych rozwiązań. Na przykład, w it4eb często realizujemy sklepy oparte na standardowych technologiach, lecz podejmujemy się również zadań wymagających bardziej zaawansowanych i dedykowanych systemów, np. dla zaawansowanych funkcji e-commerce czy specjalistycznych modułów obsługujących skomplikowane procesy zakupowe.
Programowanie sklepów internetowych można podzielić na kilka kategorii kosztowych:
Profesjonalny sklep internetowy musi być niezawodny, a testowanie sklepu internetowego jest kluczowym elementem zapewniającym jego sukces. Ilość pracy poświęcona na testowanie zależy od stopnia zaawansowania funkcji sklepu oraz jego rozmiaru. Koszt testowania sklepu internetowego może wahać się od 16 do 80 roboczogodzin, co finansowo przekłada się na kwotę od 1500 do 16000 złotych. Wartość ta może się różnić w zależności od skomplikowania sklepu oraz od stawek firmy prowadzącej testy.
Wśród innych działań wpływających na koszt wdrożenia e-commerce możemy wymienić dodatkowo:
Działania te w zależności od skali projektu mogą stanowić od 5 – 25% jego wartości.
Zapraszamy bezpłatną konsultację, podczas której będziemy mogli omówić najważniejsze cele i założenia biznesowe projektu.
Sukces wielu projektów zależy także od narzędzi i technlogii jakie wykorzystuje się w procesie tworzenia
strony internetowej. Poznaj narzędzia, dzięki którym koncepcje zamieniamy w rzeczywiste produkty.
JavaScript
WordPress
PHP
WooCommerce
PrestaShop
Figma
Creative Cloud
Canva
Jira
Microsoft Sharepoint
ChatGPT
W dobie cyfrowej transformacji, tworzenie aplikacji mobilnych stało się kluczowym elementem sukcesu dla wielu przedsiębiorstw, oferując możliwości dotarcia do klientów w nowych,…
W świecie technologii informacyjnych nieustannie poszukujemy narzędzi, które zwiększą efektywność naszej pracy i usprawnią proces tworzenia oprogramowania. Jednym z takich rozwiązań, cieszącym…
Wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia aplikacji staje się kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie projektu. Wśród wielu dostępnych frameworków PHP, Laravel wyróżnia się…
W dobie cyfrowej transformacji, tworzenie aplikacji mobilnych stało się kluczowym elementem sukcesu dla wielu przedsiębiorstw, oferując możliwości dotarcia do klientów w nowych,…
W świecie technologii informacyjnych nieustannie poszukujemy narzędzi, które zwiększą efektywność naszej pracy i usprawnią proces tworzenia oprogramowania. Jednym z takich rozwiązań, cieszącym…
Wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia aplikacji staje się kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie projektu. Wśród wielu dostępnych frameworków PHP, Laravel wyróżnia się…