Jak wdrożyliśmy stronę internetową dla Polskiej agencji pracy?

Zakres

Projektowanie graficzne, Programowanie 

Czas trwania

luty 2022 – sierpień 2022

Technologie

WordPress, Creative Cloud, JS

Typ

WordPress

O kliencie

Eurokadra to ogólnopolska i prężnie działająca agencja pracy, która swoje doświadczenie buduje od 2011 r. Każdego roku rekrutują od kilku do kilkunasty tysięcy pracowników do największych światowych firm z branż produkcyjnych, magazynowych, logistycznych i innych.

Etap I

Cele bizesowe

Celem projektu było opracowanie strony internetowej, która w prosty sposób umożliwi kandydatom analizę dostępnych ofert pracy oraz aplikację poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Ważnym aspektem projektu była również część graficzna z racji, że grupa eurokadra przechodziła rebranding i zmianę logo to strona internetowa, musiała być spójna z obowiązującą identyfikacją wizualną.

Ważnym wyzwaniem było rozdzielenie części strony dla przedsiębiorców od części dla kandydatów w taki sposób, aby było to możliwie jak najbardziej czytelne dla użytkownika.

Etap II

Rozwiązanie

Prace nad projektem rozpoczęliśmy od opracowania lo-fi wireframes strony i koncepcji projektu, w taki sposób aby przy konsultacji z klientem móc prowadzić prace graficzne na zatwierdzonej strukturze strony głównej oraz podstron. Przy pierwszym etapie zdecydowaliśmy się na rozdzielenie strony rekrutacyjnej od strony biznesowej na dwie osobne domeny. Co było rozszerzeniem koncepcji przygotowanej podczas bezpłatnych konsultacji.

Po opracowaniu potrzebnych elementów przeszliśmy do projektowania graficznego. W związku z chęcią zbudowania nowoczesnego i profesjonalnego wizerunku poprzez wygląd strony oraz ułatwienia dostępu dla użytkowników zdecydowaliśmy się na realizację dwóch motywów graficznych strony tj. ciemnego oraz jasnego, które przy współpracy z cookies oraz ustawieniami przeglądarki dostosowują się do preferencji systemowych użytkownika.

Dalszym etapem realizacji projektu było programowanie szablonu oraz wdrożenie go do systemu WordPress. Na podstawie przygotowanych wcześniej widoków w figma zostały rozpoczęte prace nad wdrożeniem. W ramach realizacji programowania opracowaliśmy również dodatkowe funkcjonalności na stronie internetowej takie jak:

Moduł ofert pracy

Sama funkcjonalność oferowała możliwość publikacji ofert pracy wedle wcześnieniej przyjętych kryteriów. Wśród ważnych składowych tego modułu możemy uwzględnić wyszukiwarkę ofert pracy z podziałem na lokalizacje, kategorie ofert czy stanowiska. Dla tego modułu stworzyliśmy również formularze aplikacji na oferty pracy, która pozwala bezpośrednio na załączenie CV, przekazanie podstawowych informacji. W przypadku złożenia aplikacji strona www przekazuje ją w formie wiadomości e-mail.

Moduł bloga

Stworzony został w formie porad da pracowników, które w sposób jasny przedstawiały publikację, edukujące użytkowników strony. W tym module zastosowana została możliwość filtrowania po interesujących kategoriach.

Moduł multijęzyczności

Stworzył możliwości dla użytkowników z zagranicy chcący poszukać ofert pracy oraz aplikować. Moduł ten obejmuje 6 wersji językowych.

Podsumowanie

Rezultaty

  • Optymalizacja i odświeżenie projektu graficznego strony przyniosły znakomite efekty przekładające się na ilość aplikacji na publikowane oferty pracy.
  • Wprowadzenie modułu ofert pracy oraz aplikowania usprawniło komunikację w sposób znaczący uzyskując większe zadowolenie wśród kandydatów.
  • Drugim ważnym rezultatem wdrożenia projektu jest możliwość obsługi oraz edycji strony przez specjalistów z działu marketingu.
  • Wprowadzony moduł multijęzyczności zachęcił użytkowników spoza granic na skorzystanie z oferty pracy dostępnych na stronie eurokadra.com

Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej lub modułu rekrutacyjnego na stronie ?

Podczas bezpłatnej konsultacji omówimy Twoje wyzwania, potrzeby biznesowe oraz zaproponujemy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie.

Wyślij zapytanie
Nasze realizacje

Poznaj inne nasze case study

Jak wdrożyliśmy portal www z kreatorem CV?

Jak zrealizowaliśmy rebranding i wdrożyliśmy strony internetowe dla kancelarii prawnej?