Jak wdrożyliśmy sklep internetowy z funkcjonalnością dropów?

Zakres

Projektowanie graficzne, Programowanie 

Czas trwania

marzec 2023 – sierpień 2023

Technologie

WordPress, WooCommerce, PHP, JS

Typ

Sklep WooCommerce

Metodyka

Waterfall

O kliencie

Retro Store to sklep internetowy oferujący unikatowe przedmioty z drugiej ręki. Właściciele zakupują asortyment na giełdach i targach staroci, by odświeżone przedmioty mogły znaleźć nowy dom. Sklep szczególnie dba o środowisko, pakując towary w materiały z recyklingu. Produkty w sklepie są aktualizowane raz w tygodniu, co zachęca do regularnego odwiedzania strony.

Etap I

Wyzwania i cele biznesowe

Właściciele marki Retro Store oferowali swoim klientom unikatowe, odnalezione na targach staroci rzeczy, które rzadko kiedy pojawiały się ponownie w sprzedaży. Ich towar, zawsze dostępny w ograniczonej ilości, lądował na Instagramie jako cotygodniowe „dropy” o ustalonym czasie.

Założeniem było stworzenie sklepu internetowego, ale z uwagi na unikalną ofertę, potrzebny był innowacyjny sposób na zarządzanie i planowanie dropów produktów, w określonych terminach.

Etap II

Rozwiązanie

Po wstępnej analizie wymagań projektowych oraz opracowaniu dokumentacji wymagań i koncepcji projektu rozpoczęliśmy projektowanie UX/UI sklepu internetowego. Opracowaliśmy wszystkie unikalne widoki sklepu w wersjach desktopowych oraz mobilnych.

Po realizacji projektu graficznego sklepu rozpoczęliśmy programowanie oraz wdrożenie szablonu do systemu WordPress WooCommerce. Zakrese programowania było opracowanie szablonu sklepu na podstawie projektu graficznego oraz opracowanie modułu umożliwiającego dodawanie dropów na sklep internetowy.

W rezultacie udało nam się opracować moduł odpowiadający za definiowanie dropów z określonym terminem (datą, godziną) oraz przypisywanie do nich poszczególnych produktów.

Oprócz wdrożenia szablonu oraz modułu dropów sklep internetowy został zintegrowany z modułem odpowiadającym za przesyłki kurierskie furgonetka.pl, który umożliwia tworzenie zleceń kurierskich bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego sklepu co usprawnia zarządzanie i obsługę zamówień.

Od momentu wdrożenia projekt przeszedł w fazę utrzymania. Właściciele retro store mogą liczyć na nasze wsparcie przy obsłudze, aktualizacji strony, którą realizujemy dzięki naszej usłudze SiteCare – administracja stron i sklepów internetowych WordPress.

Podsumowanie

Rezultaty

Rezultatem było wdrożenie sklepu internetowego, które zakończyło się sukcesem. Moduł dropów umożliwił zautomatyzować proces wystawiania produktów na sklep przez co właściciele mogą w prosty sposób dodawać i planować dropowanie produktów na sklepie w dowolnym momencie co znacząco uprościło proces obsługi.

Chcesz wdrożyć sklep internetowy w Twojej firmie?

Zapytaj nas o możliwość wdrożenia i otrzymaj wycenę.

Podczas bezpłatnej konsultacji omówimy rodzaj oferowanego przez Twoją firmę asortymentu, wyzwania biznesowe i procesy obsługi zamówień, a następnie zaproponujemy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie.

Wyślij zapytanie