Jak wdrożyliśmy aplikacje usprawniającą prace utrzymania ruchu?

Zakres

Projektowanie graficzne, Programowanie 

Czas trwania

od marzec 2018

Technologie

Laravel, Node.js, JS, PHP

Typ

Aplikacja webowa, Aplikacja mobilna

Metodyka

Waterfall

O kliencie

Industrial Solutions Group Sp. z o.o., działająca w Polsce od 2013 roku, specjalizuje się w optymalizacji procesów produkcyjnych. Firma koncentruje się na wsparciu technicznym, serwisie i dostarczaniu wysokiej jakości produktów dla zakładów przemysłowych, w tym odlewni, zakładów obróbki metali i kuźni. W 2017 roku powstał dział Innovative Solutions, który odpowiada na indywidualne potrzeby klientów, projektując i tworząc nowoczesne, innowacyjne urządzenia.

Etap I

Cele bizesowe

Głównym problemem klienta była realizacja zadań przy maszynach produkcyjnych, a następnie spisywanie wykonanych czynności na specjalnych kartach, które zawierały informacje na temat ilości oleju, wymiany filtrów i ogólnych czynności podejmowanych w związku z obsługą maszyn. Dane zebrane na kartkach były przepisywane do arkusza excel gdzie przechodziły dalszą obróbkę.

Celem wdrożenia oprogramowania była automatyzacja czynności opisanych powyżej, w tym uproszczenie pracy osób odpowiedzialnych za obsługę poprzez zaprojektowanie odpowiedniego modelu akcji i komunikatów wysyłanych z poziomu mobilnego czytnika.

Etap II

Rozwiązanie

Prace nad projektem rozpoczęliśmy jeszcze na etapie budowania koncepcji. Wizyta w zakładzie oraz dokładna analiza procesu pozwoliły wypracować możliwe rozwiązanie problemu, które miało usprawnić działanie utrzymania ruchu. Po opracowaniu potrzebnej dokumentacji rozpoczęliśmy projektowanie UX/UI oraz programowanie aplikacji.

W ramach realizacji projektu udało nam się wdrożyć aplikacje webową jako część systemu do przetwarzania i zarządzania danymi. Zawierała ona bazę organizacji gdzie każda organizacja oznaczała jedną lokalizację klienta. Dodatkowo organizacje zawierały bazy maszyn, magazynu części, raporty, rejestry części oraz możliwość generowania kodów. Każda z maszyn oraz części na magazynie posiadała inny kod kreskowy, który służył do identyfikacji przez system.

Druga części systemu tj. aplikacja mobilna służyła jako część operacyjna dla specjalistów utrzymania ruchu. Pracownik poprzez logowanie do aplikacji mógł zeskanować kod kreskowy maszyny, wybrać czynność jaką podejmuje w związku z jej obsługą np. wymianę oleju oraz zeskanować olej, który będzie dolewany. W przypadku wybrania złego oleju czy części wymiennej aplikacja zgłasza błąd w formie komunikatu. Dodatkowo podczas obsługi pracownik mógł zarejestrować zużycie danego produktu.

Realizowanie operacji na czytniku oraz zarządzanie danymi w aplikacji webowej pozwoliło wprowadzić dodatkowe usprawnienia jak np. zmniejszenie ilości produktu np. emulsji, oleju na magazynie do stanu minimalnego i konieczność złożenia zamówienia. Dodatkowo na podstawie wykonywanych operacji do każdej z organizacji mógł być generowany raport użycia, podejmowanych czynności co upraszczało proces obsługi klienta i rozliczenia.

Od wdrożenia realizowane jest działanie utrzymania aplikacji, a specjaliści z firmy Industrial Solutions Group mogą liczyć na wsparcie i pomoc przy rozwoju, utrzymaniu systemu oraz szkoleniu nowych pracowników.

Podsumowanie

Rezultaty

Rezultatem wdrożenia systemu składającego się z aplikacji mobilnej oraz webowej była całkowita cyfryzacja procesu rejestracji czynności na obiektach produkcyjnych. Dodatkowo udało nam się usprawnić proces kontroli stanów magazynowych oraz proces samej obsługi maszyn przez dodanie kontrolnych komunikatów użycia odpowiednich części.

Zastanawiasz się czy wdrożenie dedykowanej aplikacji może przynieść korzyści w Twojej firmie?

Możemy to sprawdzić.

Podczas bezpłatnej konsultacji omówimy Twoje wyzwania oraz potrzeby biznesowe w tym zidentyfikujemy miejsca w przedsiębiorstwie, które mają potencjał automatyzacji, a następnie zaproponujemy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie.

Wyślij zapytanie