Jak zautomatyzowaliśmy zarządzanie ofertami na stronie niemieckiego biura podróży?

Zakres

Programowanie

Czas trwania

wrzesień 2023 - grudzień 2023

Technologie

Figma, WordPress, PHP, JS, CSS

Typ

WordPress

O kliencie

Trails-Reisen to niemieckie biuro podróży specjalizujące się w organizacji aktywnych wyjazdów przygodowych do różnych zakątków świata. Firma stawia na autentyczne doświadczenia podróżnicze, oferując wyjazdy z przewodnikami znającymi lokalną kulturę i zwyczaje. Ich misją jest tworzenie wyjątkowych przygód dla swoich klientów, dbając o każdy detal.

 

Strona internetowa trails-reisen.de jest głównym narzędziem marketingowym firmy, umożliwiając klientom przeglądanie ofert wyjazdów, ich filtrowanie według preferencji oraz bezpośrednie rezerwowanie miejsc na wycieczkach.

Etap I

Wyzwania i cele biznesowe

Trails-Reisen zgłosiło się do nas z potrzebą modernizacji strony internetowej, która miała kilka problemów utrudniających skuteczne zarządzanie ofertami i ich prezentację klientom.

Kluczowymi wyzwaniami były:

 • Zarządzanie ofertami wyjazdów: Zarządzanie ofertami wyjazdów odbywało się w sposób
  ręczny, co było czasochłonne i podatne na błędy.
 • Filtrowanie i sortowanie: Brak skutecznych narzędzi do filtrowania i sortowania ofert według
  preferencji klienta.
 • Błędy w działaniu filtrów i ikon: Niepoprawne działanie filtrów i ikon sprawiało, że część
  informacji była niedostępna lub nieczytelna.
 • Nieprawidłowe wyświetlanie cen w pasku bocznym: Ceny ofert nie były wyświetlane
  poprawnie, co powodowało dezorientację klientów.

 

Główne cele projektu:

 • Automatyzacja danych w tabeli: stworzenie modułu, który pozwoliłby aktualizować wszystkie oferty i ich dane z poziomu jednego miejsca.
 • Aktualizacja podstron: Moduł ten miał za zadanie również aktualizować wszystkie podstrony konkretnych wycieczek.
 • Uproszczenie procesu zarządzania informacjami na temat wycieczek Poprawa istniejących już funkcjonalności: Na stronie było wiele funkcji, które nie działały, a były powiązane z
  wycieczkami i miały znaczący wpływ na konwersję.
Etap II

Rozwiązanie

Prace nad projektem rozpoczęliśmy od spotkania z klientem na którym omawialiśmy aktualnie funkcjonujące procesy obsługi strony internetowej, w tym dodawania ofert. Zrozumienie metodyki działania pozwoliło nam opracować koncepcję wraz z modelem działania nowych funkcjonalności, które miały na celu uprościć oraz zautomatyzować pracę nad obsługą strony. Podczas wstępnej analizy zidentyfikowaliśmy również drobniejsze problemy na stronie internetowej, o które rozszerzyliśmy zakres projektu.

Podsumowaniem spotkania był opracowany dokument w postaci koncepcji projektu, który zawierał wszystkie wymagania projektowe, opis aktualnych procesów oraz opis działania nowego modułu usprawniającego ich działanie.

Pierwszym krokiem we właściwym już procesie tworzenia oprogramowania było stworzenie mapy przepływu poszczególnych danych w oparciu o znajomość funkcjonowania aktualnych procesów, które miały być przekazywane do poszczególnych podstron w sposób automatyczny na podstawie wgranego pliku excel. Okazało się, że excele wykorzystywane do przesyłania informacji nie posiadają jednolitej struktury i różnią się w zależności od działów je obsługujących. Po projektowaniu przepływu danych oraz widoków modułu przeszliśmy do fazy programowania. Poza modułem stworzonym bezpośrednio w WordPress, opracowaliśmy również wzorcowy plik excel, za pomocą którego moduł wykorzystywany na stronie konwertuje dane według opracowanego modelu. Dzięki temu rozwiązaniu wykorzystywana w firmie baza informacji dot. wszystkich wycieczek od tej pory mogła być aktualizowana automatycznie na stronie.

Ze względu na bardzo duża ilość przetwarzanych danych oraz wykonywanych operacji stworzony został rejestr aktywności konwertera, który w razie wystąpienia z góry założonych sytuacji pomagał ich identyfikacji, a czasem automatycznie blokował i zabezpieczał konwersję.

 

Dzięki temu rozwiązaniu, strona trails-reisen.de zyskała zautomatyzowany moduł zarządzania wycieczkami, ale również po naniesieniu drobnych korekt w istniejących już funkcjonalnościach poprawnie działające filtrowanie oraz responsywne tabele z informacjami wycieczek.

 

Od momentu wdrożenia projektu zespół it4eb świadczy usługi wsparcia, rozwoju oraz aktualizacji strony i zaprogramowanego modułu.

Podsumowanie

Rezultaty

Dzięki modernizacji strony internetowej Trails-Reisen zyskało korzyści natychmiastowe oraz
długoterminowe:

 • Dzięki stworzeniu nowego modułu automatyzującego proces dodawania wycieczek, usunęliśmy z procesu dodatkowe działanie polegające na aktualizowaniu danych dot. wycieczki ręcznie na każdej podstronie z osobna
 • Poprawa responsywności tabel oraz dodanie filtrowania zwiększyło zaangażowanie użytkowników na stronie ułatwia użytkowi korzystanie z strony w postaci formularzy kontaktowych wskazujących na konkretną wycieczkę jak również dając możliwość finalizacji płatności przyczyniło się do wzrostu konwersji.

 

Projekt modernizacji strony internetowej przyczynił się do zwiększenia efektywności sklepu, zbudowania większego zaufania wśród użytkowników jak również oferując lepsze doświadczenia z korzystania z strony.

Zastanawiasz się czy wdrożenie podobnego rozwiązania może przynieść korzyści w Twojej firmie?

Możemy to sprawdzić.

Podczas bezpłatnej konsultacji omówimy Twoje wyzwania oraz potrzeby biznesowe w tym zidentyfikujemy miejsca w przedsiębiorstwie, które mają potencjał automatyzacji, a następnie zaproponujemy rozwiązania, które mogą przynieść rezultaty w Twojej firmie.

Wyślij zapytanie