Jak zrealizowaliśmy rebranding i wdrożenie portalu internetowego okiemrolnika.pl?

Zakres

Projektowanie graficzne, Programowanie

Czas trwania

Październik 2022 – maj 2023

Technologie

WordPress, Creative Cloud, Figma, PHP, JS

Typ

WordPress

O kliencie

Okiem Rolnika to portal rolniczy, który dostarcza aktualne informacje i wiedzę dla rolników oraz osób zainteresowanych rolnictwem. Zawiera treści dotyczące upraw, hodowli zwierząt, maszyn rolniczych, oraz prawnych i finansowych aspektów rolnictwa. Portal oferuje również artykuły na tematy zdrowotne, motoryzacyjne i innowacje w elektronice, mając na celu edukowanie i informowanie czytelników. Okiem Rolnika tworzą pasjonaci rolnictwa, gromadzący wiadomości z Polski i świata.

Etap I

Wyzwania oraz cele biznesowe

Analizując starą wersję portalu internetowego okiemrolnika.pl zidentyfikowaliśmy szereg problemów zarządzania związanych ze starym systemem CMS Joomla, który służył do zarządzania treścią na portalu. Z racji nieszczelności systemu, częstych ataków wirusów, problemów z zarządzaniem oraz pewnego sufitu związanego z pozycjonowaniem przez brak możliwości optymalizacji doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem problemu będzie opracowanie nowego szablonu portalu internetowego, wdrażając go do stabilnego CMS, który umożliwi aktualizację oraz optymalizację strony.

Celem nowego wdrożenia było zwiększenie stabilności portalu, zwiększenie czasu przebywania użytkownika na stronie w tym zwiększania zaangażowania użytkowników, opracowanie nowych funkcjonalności co w konsekwencji miało w przyszłości prowadzić do zwiększenia przychodów z usługi Adsense oraz oferty reklamowej portalu.

Etap II

Rozwiązania

Prace nad projektem podzieliliśmy na trzy kluczowe etapy tj. etap projektowania graficznego, etap wdrożenia szablonu do WordPress oraz etap Migracji danych z systemu Joomla do systemu CMS WordPress.

Na początku wykonaliśmy projekt wszystkich unikalnych widoków portalu w wersjach desktopowych oraz mobilnych mając na uwadze cele projektowe. Po realizacji projektu graficznego przeszliśmy do wdrożenia szablonu do WordPressa.

W ramach wdrożenia udało nam się opracować kilka ciekawych funkcjonalności:

„Ankiety we wpisach portalu”

Funkcjonalność umożliwia tworzenie prostych ankiet angażujących użytkowników. Dodatkowo moduł ten zawiera możliwość generowania profesjonalnych statystyk. Co umożliwiło wprowadzenie do oferty badanie opinii użytkowników na różne tematy.

„Maszyny rolnicze”

Funkcjonalność pozwalająca na publikację specjalnego typu postów opisujących typ maszyny rolniczej, możliwość indywidualnej oceny przez użytkowników.

„Giełda”

Funkcjonalność publikowania ofert przez użytkowników portalu. Wprowadziła dodatkowe miejsce łączące osoby zainteresowane zakupem rolniczego asortymentu ze sprzedawcami.

„Kreator kampanii”

Moduł umożliwiających samodzielne zakupienie reklam w portalu. Portal oferuje zalogowanym użytkownikom zakupienie powierzchni reklamowej w specjalnych miejscach na podstronach, wewnątrz artykułów itp. Sprzedaż odbywa się w pełni automatycznie, a system sam umiejscawia reklamę w odpowiednim miejscu.

„Artykuły sponsorowane”

Portal posiada również możliwość zakupienia kredytów oraz dodanie we własnym zakresie artykułu sponsorowanego. Takie rozwiązanie pozwoliło na pozyskiwanie klientów na artykuły bez pośredników oraz sprzedaż większej ilości artykułów za jednym zakupem w sposób automatyczny.

„Forum”

Zakładka promująca najbardziej popularne artykuły w ostatnim okresie. Funkcjonalność zachęca zaangażowanych fanów portalu do podejmowania dyskusji.

Ostatnim etapem realizacji po wdrożeniu wszystkich funkcjonalności była migracja danych z systemu Joomla do systemu WordPress. W tym celu opracowaliśmy specjalny program, który zintegrował bazy danych dwóch systemów oraz wykonał migrację plików w tym zdjęć.

Podsumowanie

Rezultaty

Wdrożenie pozwoliło na odblokowanie potencjału rozwojowego portalu internetowego. Dzięki zastosowanej technologii udało się naprawić niedziałające wcześniej moduły komentarzy, oczyścić mapę strony oraz wprowadzić masę nowych funkcjonalności, które stały się paliwem marketingowym projektu.

Chcesz stworzyć nowoczesną, funkcjonalną stronę internetową?

Porozmawiajmy o możliwościach współpracy.
Bezpłatna konsultacja